Jaki rodzaj roweru potrzebujemy?

Zawsze mówimy tylko rower, rower i rower, co może sugerować, że jest tylko jeden model, a to oznacza, że nie będziemy mieli problemu z wybraniem odpowiedniej propozycji dla siebie. Prawda jednak jest taka, że rowerów jest wiele, mogą mocno się między sobą różnić, a co jeszcze ważniejsze, nie każdy może się nadawać do takiej jazdy, na jakiej najbardziej nam zależy. Dlatego też, zanim przejdziemy do finalnego zakupu, powinniśmy najpierw o nich jak najwięcej poczytać, tak abyśmy potrafili powiedzieć, który z nich będzie dla nas najlepszy. A w razie jakichkolwiek wątpliwości, zawsze możemy porozmawiać z kimś, kto dobrze się zna na różnych modelach rowerów i będzie potrafił nam doradzić odnośnie tego, co powinniśmy wybrać, abyśmy mieli pewność, że faktycznie będziemy zadowoleni.

Gdzie będziemy jeździć?

Zanim wyjedziemy z naszym wymarzonym rowerem ze sklepu rowerowego, najpierw powinniśmy się na spokojnie zastanowić, gdzie przede wszystkim będziemy na nim jeździć.

Jeśli głównie po utwardzonych drogach, wyłożonych asfaltem albo kostką brukową, a sama jazda będzie miała być spokojna i przyjemna, to może się okazać, że idealnym rozwiązaniem, będzie dla nas rower miejski. Lekki, z odpowiednią szerokością opon, wygodny, dodatkowo występujący w wersji damskiej i męskiej, mogący w tej pierwszej wersji posiadać koszyk z przodu na zakupy, a to oznacza, że taki rower może się stać dla nas najważniejszym środkiem transportu, zwłaszcza jeśli pogoda będzie sprzyjała tego typu przejażdżkom. Jednak jeśli wiemy, że nasze rowerowe przejażdżki będą się odbywały głównie po asfalcie, ale jednak mamy zamiar rozwijać spore prędkości i fundować sobie mocny trening, to może się okazać, że lepiej zrobimy, jeśli wybierzemy rower szosowy. On nie tylko będzie bardzo lekki, ale jednocześnie będzie miał węższe opony, dzięki którym będziemy mogli rozwijać spore prędkości. No a jeśli planujemy jazdę po lesie, to musimy wybrać taki rower, który będzie miał opony szerokie, z dużym bieżnikiem, bo tylko wówczas będziemy mieli pewność, że bez większych problemów przejedziemy przez piach czy błoto.

Rozmowa ze specjalistą

Jeśli uważnie zaczniemy się przyglądać rowerom, które są nam proponowane, to może się okazać, że ostatecznie nie będziemy wiedzieli, co powinniśmy wybrać i będziemy się czuli zagubieni. Dlatego rower najlepiej jest kupować w specjalistycznym sklepie rowerowym, gdzie będziemy mogli porozmawiać ze sprzedawcą posiadającym dużą wiedzę. On nas wysłucha, doradzi, wskaże kilka modeli, do których będziemy mieli się przymierzyć, a nawet pozwoli nam się trochę przejechać, abyśmy mogli sprawdzić czy faktycznie ten model najbardziej nam odpowiada. Koniecznie zobaczmy jakie mamy tutaj możliwości i przekonajmy się, czy znajdziemy rower, który będzie spełniał nasze oczekiwania. Jeśli będziemy wiedzieć, gdzie przede wszystkim chcemy się nim poruszać, to będziemy mieli sprawę ułatwioną, bo wówczas będziemy wiedzieli, na jakie opony powinniśmy patrzeć i na jaki typ roweru.

A zawsze też o pomoc możemy poprosić eksperta.

bricks-bits.com.pl © 2019 | Newsphere by AF themes.