Serwis roweru jest ważny

Są pasjonaci, którzy bardzo dbają o swoje rowery, interesują się ich poszczególnymi częściami, starają się dowiadywać o nich jak najwięcej. Jednak zdecydowana większość ludzi traktuje rowery jako kolejne narzędzie, które ma służyć przyjemności albo ewentualnie jako środek transportu do pracy, ale tak naprawdę nie poświęcają swojemu rowerowi więcej czasu, niż ten, który przeznaczają na jazdę. Dopiero kiedy zaczyna się dziać coś niedobrego, to zaczynają szukać przyczyny i rozwiązania, które pozwoli sobie poradzić z tym problemem. A przecież systematyczny serwis roweru jest niezwykle ważny i dzięki niemu możemy sprawić, że nasz pojazd przez długi czas będzie działał bez zarzutu.

Samodzielnie?

Jedną z możliwości serwisowania roweru, zwłaszcza jeśli się trochę na nich znamy, jest ta, w której sami dbamy o odpowiednią ilość powietrza w oponach, czy o dokręcenie każdej śrubki, która się poluzowała w czasie jazdy. Coraz częściej na naszych ulicach możemy spotkać niewielkie budki, w których ukryty jest sprzęt pozwalający na taki szybki serwis roweru. Mamy tam wszystko co niezbędne, a co więcej, tego typu miejsca są udostępniane całkowicie za darmo, a to oznacza, że w każdej chwili możemy tam pojechać, aby coś dokręcić, zmierzyć, napompować koła i zrobić taki szybki, kilkuminutowy serwis. Oczywiście zrobić możemy go przede wszystkim wtedy, gdy mamy podstawową wiedzę na temat roweru i jego działania, nie mniej tam nie ma nic wielce skomplikowanego, a to oznacza, że jeśli mamy wrażenie, że jakaś śrubka się poluzowała, to nawet jeśli nie znamy się na rowerach, to nie powinniśmy mieć problemów z jej dokręceniem.

Nie chcemy samodzielnie?

Nie czujemy się na tyle kompetentni, aby samodzielnie zajmować się serwisowaniem naszego roweru? A może na tyle go zaniedbaliśmy, że ten serwis będzie poważniejszy? Jeśli tak, to warto sprawdzić, gdzie w naszej okolicy znajduje się sklep rowerowy. Istnieje spore prawdopodobieństwo, że w nim znajdziemy nie tylko nowe rowery i różnego rodzaju akcesoria, ale również konkretną pomoc, jeśli chodzi o serwisowanie roweru. Tam go dokładnie obejrzą, wymienią to co będzie do wymiany, a dodatkowo jeszcze może się okazać, że podpowiedzą, w jaki sposób na co dzień dbać o rower, tak aby nie doprowadzać go do takiego złego stanu. Taki serwis zazwyczaj nie kosztuje dużo, a przynajmniej mamy pewność, że naszym rowerem zajął się specjalista, który dokładnie wiedział co trzeba sprawdzić i w jaki sposób naprawić, aby mieć pewność, że jazda takim rowerem będzie całkowicie bezpieczna i nic złego się podczas niej nie będzie działo.

Im lepiej dbamy o nasz rower, im systematyczniej wykonujemy niezbędny serwis, tym większa będzie szansa na to, że będziemy mogli się nim cieszyć przez długi czas. Oczywiście obowiązkowe jest odpowiednie przygotowanie roweru do zimy i później na wiosnę, już do jazdy, ale w międzyczasie również warto sprawdzić, czy wszystkie jego elementy sprawują się tak jak należy, czy nic się nie odkręciło, czy mamy odpowiednie ciśnienie w oponach.

bricks-bits.com.pl © 2019 | Newsphere by AF themes.