Ekologiczna demagogia

W dzisiejszych czasach niemal na każdym kroku słyszy się o ekologii. Każdy podmiot, który będzie co jakiś czas starał się podkreślać swoją troskę o dobro środowiska naturalnego, może liczyć na zwiększenie poparcia w społeczeństwie. Ludzie są wrażliwi na problemy ekologiczne i niestety, czasami bardzo łatwo jest nimi manipulować, wykorzystując tę wrażliwość.

Problemy natury ekologicznej nie są wcale takie proste, jak mogłoby się nam wydawać. Wśród ekspertów toczą się zażarte dyskusje na temat działań, jakie powinno się podejmować, aby chronić środowisko naturalne. Nie ma się więc czemu dziwić, że laicy nie są dobrze zorientowani w tej tematyce.

Każdy z nas musi jednak mieć swój rozum i nie ufać wszystkim hasłom, które podnoszą politycy czy organizacje pozarządowe. Pamiętajmy, że nie każdy, kto nazywa siebie ekologiem tym ekologiem tak naprawdę jest. Bycie proekologicznym jest po prostu modne i dlatego wiele podmiotów właśnie w ten sposób się określa, chociaż wcale nie interesuje je ochrona środowiska.

bricks-bits.com.pl © 2019 | Newsphere by AF themes.