Polska Grupa Zbrojeniowa

W dzisiejszych czasach sprawnie działający przemysł zbrojeniowy to podstawa w każdym państwie. Polska, podobnie jak wiele innych krajów, zdaje sobie z tego sprawę i stara się jak najlepiej przygotować na ewentualne zagrożenie.

By móc prowadzić skuteczną politykę obronną i usprawnić jeszcze funkcjonowanie wojska, stworzono Polską Grupę Zbrojeniową. Przedsiębiorstwo zostało założone w 2013 roku w celu konsolidacji spółek, zajmujących się wytwarzaniem, obsługą oraz renowacją sprzętu wojskowego.

Do tej pory znacznie się rozrosło, a w jego skład weszła niedawno także część spółek, należących wcześniej do Polskiego Holdingu Zbrojeniowego. Utworzenie całości, zrzeszającej kilkadziesiąt korporacji, zniosło konieczność podpisywania wielu umów w momencie korzystania z usług więcej niż jednej instytucji.

Jako duża grupa, przedsiębiorstwo dysponuje dużo większym kapitałem od pojedynczo działających spółek. PGZ jest także odpowiedzialna za poszukiwania zagranicznych rynków zbytu towaru (głównie uzbrojenia).

Po jej powstaniu w życie wprowadzono naprawdę sporo ciekawych programów wojskowych, przyczyniających się do obrony kraju. Przedsiębiorstwo przykłada dużą wagę do nowych technologii, dorównujących tym z zagranicy, które powoli pojawiają się także w polskim wojsku.

Świadczy o tym chociażby podpisanie umowy z Centrum Techniki Okrętowej w sprawie konstruowania innowacyjnych okrętów bojowych, mających usprawnić działanie marynarki.

bricks-bits.com.pl © 2019 | Newsphere by AF themes.