Noworodek w odświeżonym pokoju

Pierwsze dziecko zawsze wzbudza u rodziców najwięcej emocji. Szalejemy wtedy nie tylko ze szczęścia, ale również ze strachu. Jak to wszystko będzie wyglądało? Jak zmieni się nasze życie? Jak odpowiednio przygotować się na powitanie pierworodnego na świecie? Najważniejsze jest tutaj, żeby odpocząć przygotowania odpowiednio wcześniej. Jest to bardzo istotne przede wszystkim w kwestii urządzania dziecięcego pokoju. Często przeznaczamy na niego pomieszczenie, które dotychczas pełniło inne funkcje.

Właśnie dlatego jeszcze przed porodem często czeka nas remont. Jeśli masz zamiar malować ściany, zrób to najpóźniej trzy miesiące przed przyjściem dziecka na świat! To samo dotyczy także ewentualnego lakierowania podłóg. Myślisz, że na podłodze w dziecięcym pokoju najlepiej sprawdzi się wykładzina? Pamiętaj, że stanowi ogromne siedlisko kurzu. Dobrze zastanów się też nad wyborem koloru ścian. Otoczenie dziecka siłą rzeczy staje się kolorowe, ze względu na wszechobecne w nim zabawki, więc być może warto rozważyć użycie jednolitych, pastelowych kolorów.

Jeśli wydaje ci się, że możesz przemalować ściany za dwa lub trzy lata, przemyśl to dobrze – remont z małym dzieckiem w domu nie jest łatwy.

bricks-bits.com.pl © 2019 | Newsphere by AF themes.