Pokój małego dorosłego

Dojrzewanie to trudny okres w życiu każdego nastolatka. Zwykle niezbyt dobrze znoszą go również rodzice, którzy nadal chcieliby traktować swoją pociechę jak dziecko, podczas gdy ona coraz rzadziej się na to zgadza. Również urządzanie pokoju dla nastolatka stanowi poważne wyzwanie, wymagające wielu kompromisów. Kiedy twoja latorośl wkracza w wiek dojrzewania, zwykle ma już choć trochę sprecyzowany własny styl.

Właśnie na tym polu zwykle pojawiają się nieporozumienia: młodzież chce urządzić pokój zgodnie z własnym gustem, podczas gdy rodzice posiadają mądrość życiową, wskazującą, jak zaaranżować pomieszczenie, by było jak najbardziej praktyczne. Warto spróbować pogodzić obydwa punkty widzenia. Daj swojemu dziecku możliwość uczestniczenia w podejmowaniu wszystkich ważnych decyzji. Jednocześnie nie pozostawiaj mu jednak wolnej ręki, bo możesz się zdziwić, jak bardzo poniesie go fantazja.

Jeśli jesteś rodzicem nastolatka, pewnie już doskonale wiesz, że niczego nie da mu się narzucić. Kiedy próbujesz przekonać go do swoich pomysłów, postaraj się, żeby mieć ich kilka w zanadrzu. Pamiętaj, że nastolatek spędza w swoim pokoju całkiem sporo czasu, więc najważniejsze jest, żeby to on czuł się w nim dobrze. Ty możesz co najwyżej służyć radą i… zapłacić za zachcianki, które uznasz za uzasadnione.