Eksport polskiego uzbrojenia na rynek zagraniczny

Odpowiednie uzbrojenie zapewnia każdej armii bezpieczeństwo i niebywałą sprawność bojową. Nie zawsze jednak używa się wyłącznie sprzętów, wyprodukowanych w krajowych przedsiębiorstwach. Wiele państw eksportuje wyposażenie militarne na rynek zagraniczny, by tym samym zebrać fundusze na przyszłe ważne projekty.

Takie działania podejmuje też Polska. Wyniki eksportu polskiego uzbrojenia są bardzo różne. Do niedawna nie przynosiły zadowalających efektów, ponieważ w ogólnym rozrachunku sprzedawano dużo mniej sprzętu, niż na początku przewidywano.

Ostatnio jednak bardzo dobre notowania ma polska Grupa WB, zajmująca się produkcją zaawansowanych systemów łączności, dedykowanych wojsku. To właśnie ta spółka cieszy się bardzo dużą popularnością poza ojczyzną. Zrealizowała wiele kontraktów na całym świecie, na przykład w Ameryce Południowej, Stanach Zjednoczonych, Indiach czy Wietnamie.

Dzięki temu, właśnie z działalności eksportowej, grupa czerpie największe dochody. Co ważne, sprzedawanie uzbrojenia za granicę dostarcza nie tylko korzyści finansowych, ale i wzmacnia pozycję Polski w gospodarce europejskiej.

bricks-bits.com.pl © 2019 | Newsphere by AF themes.