Czy biegówka to dobry wybór?

Rodzice zazwyczaj chcą, aby ich dziecko miało jak najlepsze możliwości rozwoju. To oznacza, że zanim zdecydują się oni na nową zabawkę, zastanawiają się, jaki będzie ona miała wpływ na rozwój ich dziecka i czy faktycznie warto w nią inwestować. To z kolei oznacza, że szukają różnych opinii na temat produktu, który chcą wybrać.

Opierają się nie tylko na tym, co mówią eksperci, ale również na tym, co mówią inni rodzice. Stąd możemy znaleźć wiele różnych rozmów poświęconych biegówce, a więc rowerkowi, który nie posiada pedałów, a który ma nauczyć dziecko odpowiedniego balansowania ciałem.

Czy naprawdę warto?

Wielu rodziców zastanawia się nad tym, czy naprawdę warto kupować dziecku biegówkę, czy jednak lepiej żeby od razu stało się posiadaczem rowerka z pedałami.

Prawda jest taka, że biegówka jest zazwyczaj mniejsza i lżejsza, a więc nawet najmniejsze dzieci, które potrafią stabilnie utrzymać się na nogach, nie będą miały najmniejszego problemu z tym, żeby utrzymać taki rowerek. Poza tym, dziecko na biegówce odpycha się nogami, a im szybciej biegnie, tym bardziej musi balansować ciałem, żeby się nie przewrócić. W późniejszym czasie, zacznie podnosić nogi, tak aby nie mieć podparcia o podłoże, co sprawi, że to balansowanie ciałem będzie jeszcze ważniejsze.

Co istotne, jeśli opanuje daną umiejętność, to nie będzie miało później najmniejszego problemu z tym, aby utrzymać się prosto na normalnym rowerze, który będzie już posiadał pedały. Oczywiście, będzie potrzebowało chwili, aby zrozumieć działanie pedałów, jednak sam fakt, że będzie potrafiło w odpowiedni sposób utrzymywać ciało, sprawi że ta nauka pedałowania zabierze znacznie mniej czasu i pójdzie sprawniej.

Dopasujmy ją do dziecka

Jeśli stwierdzimy, że biegówka pozwalająca na naukę utrzymywania ciała w odpowiedniej pozycji, będzie dobrym wyborem dla naszego dziecka, to musimy się skupić na wyborze odpowiedniego modelu.

Możemy wybrać biegówkę metalową albo drewnianą, jednak najważniejsze jest to, aby była ona dopasowana wysokością do wielkości naszego dziecka i co więcej, aby nie miała zbyt daleko kierownicy od siodełka. Jeśli tak się stanie, może się okazać, że chociaż nasze dziecko będzie dosięgało nogami do ziemi, to jednak nie będzie mogło jeździć na takiej biegówce, bo nie będzie dosięgało do kierownicy. Warto również zainwestować w model, gdzie siodełko i kierownicę da się podnieść wyżej, tak aby taka biegówka mogła dłużej służyć naszemu dziecku.

Warto zobaczyć jakie mamy tutaj możliwości, porównać różne modele i sprawdzić o ile łatwiej będzie dziecku balansować ciałem na biegówce, niż na rowerku.

bricks-bits.com.pl © 2019 | Newsphere by AF themes.