Dopasujmy rower do dziecka

Wystarczy, że wejdziemy do pierwszego lepszego sklepu rowerowego, a będziemy mogli się przekonać, jak wiele różnych modeli będzie nam zaproponowanych. To oznacza, że ostatecznie możemy mieć spory problem z wyborem odpowiedniego modelu, zwłaszcza jeśli taki rower jest wybierany nie dla nas, ale dla naszego dziecka. Tutaj już nie tylko chodzi o jego parametry i jakość, ale również o to, jak się prezentuje, bo przecież musi się podobać naszemu dziecku, bo wówczas chętniej będzie na nim jeździło. Jednak za każdy razem musimy pamiętać, że taki rower musi być dopasowany do naszego dziecka, zwłaszcza jeśli chodzi o jego rozmiar.

Najlepiej przymierzyć

Z pewnością zdajemy sobie sprawę z tego, że zaoferowane mogą nam być większe i mniejsze rowerki biegowe, a to w dużej mierze będzie zależało od rozmiaru ich kół. Oczywiście im mniejsze jest nasze dziecko, tym mniejszy rowerek powinniśmy dla niego wybrać, jednak prawda jest taka, że każde dziecko jest inne. Jedno w wieku 5 lat będzie mogło spokojnie jeździć na rowerze, którego koła będą w rozmiarze 16, inne w tym samym wieku będzie musiało mieć koła w rozmiarze 12, bo te wcześniej wymienione będą za duże i nie będzie ono sięgało do podłogi. Dlatego też, chcąc mieć pewność, że kupimy dla naszego dziecka odpowiedni rowerek, taki który pozwoli mu na wygodną jazdę, powinniśmy zabrać ze sobą dziecko na zakupy i pozwolić mu usiąść na wybranym rowerku.

Przede wszystkim powinniśmy wówczas spojrzeć, czy dosięga ono do podłogi, jak również w jaki sposób jest pochylone nad kierownicą, czy znajduje się ona w odpowiednim miejscu, czy może jest trochę za daleko.

Lepiej kupić częściej niż za duży

Jeżeli kupimy dla dziecka zbyt duży rower. Czy to pod względem wysokości czy pod względem ciężaru takiego rowerka, to może się okazać, że dziecko nie będzie chciało na nim jeździć. Trudno będzie mu się pedałowało, a jeszcze ciężej będzie mu balansować ciałem w taki sposób, aby móc się spokojnie na takim rowerze utrzymać. To może prowadzić do sytuacji, w której dziecko się zniechęci i trudno będzie nam później je namówić na jazdę na rowerze. Dlatego tak ważne jest to, aby rowerek był zawsze dopasowany do dziecka. Lepiej częściej go wymieniać, niż kupić za duży i sprawić, że dziecko się z nim nie polubi. Warto popatrzeć na kilka różnych modeli i pozwolić dziecku, aby się do nich przymierzyło.

Każdy model może być inny i to że na jeden nasze dziecko będzie za małe, nie oznacza, że na inny, o tym samym rozmiarze kół także będzie zbyt małe, może ten drugi będzie idealny?.

bricks-bits.com.pl © 2019 | Newsphere by AF themes.