Życie w XXI wieku

Życie w XXI wieku ma zarówno swoje plusy, jak i minusy. Niestety, współcześnie nasza planeta jest zdecydowanie bardziej zanieczyszczona, niż nawet kilka dekad temu. Widać to chociażby po powietrzu, które wdychamy podczas przebywania w dużych miastach – kiedy po polskich ulicach jeździło mniej pojazdów, to było ono zdecydowanie czystsze.

W dzisiejszych czasach posiadanie samochodu nie jest już praktycznie żadnym luksusem. Jest całkiem sporo rodzin mających w garażu więcej niż jedno auto. Z jednej strony jest to pozytywne, ponieważ własny pojazd daje niezależność i większy komfort życia.

Z drugiej strony, ma to jednak spore minusy, ponieważ dość istotnie wpływa na poziom zanieczyszczenia atmosfery, co odczuwalne jest szczególnie w dużych aglomeracjach. Może gdyby wszyscy jeździli nowoczesnymi autami, które są zdecydowanie bardziej ekologiczne, to powietrze byłoby czystsze. Niestety, większość z nas korzysta na co dzień ze starych, często kilkunastoletnich modeli, które nie posiadają skutecznych filtrów.

bricks-bits.com.pl © 2019 | Newsphere by AF themes.