Więcej ruchu!

Nie da się ukryć, że żyjemy w świecie komputerów i Internetu. Oczywiście, taka sytuacja ma mnóstwo pozytywów, jednak można również wskazać na jej negatywne konsekwencje.

Żeby to dostrzec, wystarczy tylko przyjrzeć się współczesnym nastolatkom, dla których komputer bardzo często jest najważniejszym źródłem rozrywki. Wolą oni godzinami przesiadywać przed monitorem, niż na przykład grać w piłkę na przydomowym boisku.

Bardzo często młodzi ludzie są nawet zwalniani z lekcji wychowania fizycznego, co z pewnością nie odbije się dobrze na ich zdrowiu psychofizycznym. Dobrze by było, gdyby każdy z nas uprawiał jakiś sport.

Najważniejsze jest jednak to, żeby robili to młodzi ludzie, których organizmy się jeszcze rozwijają. Sporym problemem społecznym jest brak aktywności fizycznej wśród młodzieży i powinno się coś z tym zrobić.

Najważniejszą rolę do odegrania mają tutaj rodzice, którzy powinni zachęcać swoje dzieci do odchodzenia od komputerów. Jeśli sytuacja się nie zmieni, to w niedalekiej przyszłości stan zdrowia polskiego społeczeństwa będzie fatalny.

bricks-bits.com.pl © 2019 | Newsphere by AF themes.