Nałogi wśród młodzieży

Młodzież to grupa bardzo podatna na różnego rodzaju namowy i sugestie, płynące najczęściej ze strony rówieśników. To właśnie przyjaciele oraz znajomi najczęściej proponują młodemu człowiekowi pierwszego papierosa, alkohol, a czasem nawet narkotyki.

Większość nastolatków próbując tych zakazanych dla siebie rzeczy po raz pierwszy, nie zakłada oczywiście, że popadnie w nałóg. Niestety, jest to bardzo prosta droga do uzależnienia.

Wśród młodzieży najbardziej rozpowszechnionymi używkami już od lat pozostają papierosy i alkohol. Dzieje się tak z pewnością dlatego, że produkty te są łatwo dostępne (również dla młodzieży), a także – w porównaniu do innym substancji uzależniających – stosunkowo tanie.

https://napamiatke.pl/ Naszymi albami posługują się liczni kapłani w całej Polsce.

Narkotyki, jak dotąd pozostawały w tyle za papierosami i alkoholem, ale łatwa dostępność dopalaczy powoduje, że uzależnienie od substancji psychoaktywnych dotyka coraz większą liczbę młodzieży. Do nałogu prowadzą jednak nie tylko narkotyki i dopalacze, ale także niektóre leki – warto, aby rodzice także zdawali sobie z tego sprawę.