Metody działania Greenpeace

Na świecie istnieje bardzo dużo organizacji pozarządowych zajmujących się rozwiązywaniem problemów ekologicznych, ale nazwy większości z nich nie są powszechnie znane. Zdecydowanie najpopularniejszą organizacją tego typu jest Greenpeace, a jej rozpoznawalność wynika głównie z kontrowersyjnych metod działania, jakimi posługują się jej członkowie.

Greenpeace jest bardzo medialną organizacją. Jej działania od samego początku nastawione były na rozgłos i trzeba przyznać, że osiągnęła ona przez to wiele sukcesów.

Zdecydowanie większą siłę przebicia mają podmioty, które wzbudzają kontrowersje niż te, których członkowie w ciszy i spokoju ciężko pracują, żeby chronić środowisko. Czy więc powinno się podejmować ryzykowne i nielegalne akcje, żeby działać dla dobra wspólnego? Cel jest z pewnością szczytny, jednak zdaje się, że niektóre metody, z których korzysta Greenpeace powinny zostać zaniechane, ponieważ organizacja ta przyczynia się również do robienia czarnego PR całemu ruchowi proekologicznemu.

bricks-bits.com.pl © 2019 | Newsphere by AF themes.