Toksyny w powietrzu

Czasami, kiedy spadnie deszcz, to w kałużach zaobserwować można kolorową wodę. Niekiedy są to pyłki drzew, ale zdarzają się również sytuacje, kiedy są to zwykłe zanieczyszczenia, które znajdowały się wcześniej w atmosferze. Takie sytuacje zdarzają się najczęściej w dużych miastach, w których poziom zanieczyszczenia powietrza jest największy.

W takich miejscach trzeba również częściej myć okna, ponieważ osadzają się na nich cząsteczki znajdujące się w powietrzu. Oczywiście, te wszystkie zanieczyszczenia dostają się również bezpośrednio do naszego organizmu. Przenikają do niego podczas oddychania, zarówno przez płuca, jak i przez skórę.

Jak łatwo się domyślić, nic dobrego nam to nie przyniesie, a wręcz przeciwnie, może odbić się negatywnie na naszym zdrowiu. Co możemy zrobić z tym problemem? Błędem jest myślenie, że nie możemy zrobić nic. Każdy z nas powinien przecież żyć tak, żeby nie zanieczyszczać powietrza, no bo przecież nie tylko fabryki generują toksyny do atmosfery – robimy to również my sami.

bricks-bits.com.pl © 2019 | Newsphere by AF themes.