Rower dobrany do wzrostu dziecka

Wybór odpowiedniego roweru jest bardzo ważny, bo to w dużej mierze od niego będzie zależało, czy nasze dziecko będzie chciało na nim jeździć. A to oznacza, że zanim dokonamy ostatecznego zakupu, powinniśmy dokładnie wszystko sprawdzić, tak abyśmy mieli całkowitą pewność, że dany rower będzie dla naszego dziecka idealny. Dobrze by było, gdybyśmy na zakup roweru wybrali się razem z dzieckiem, bo wówczas będziemy je mogli od razu przymierzyć do danego modelu, a to oznacza, że będziemy mogli sprawdzić, czy nie jest on za duży.

Nie tylko wygląd

Nie ukrywajmy, ale bardzo duże znaczenie, zwłaszcza dla dzieci, ma wygląd danego roweru. One nie patrzą czy ma on odpowiednie koła, czy jest dobrej wysokości, czy ma wygodne siodełko. Dla sporej grupy dzieci najważniejsze jest to, czy dany rower dobrze się prezentuje, czy ma odpowiednie kolory, czy ma różnego rodzaju ciekawe dodatki, jak frędzle przy kierownicy czy koszyk. Oczywiście, wygląd takiego roweru jest ważny, bo jeśli nie będzie się on podobał dziecku, to może się okazać, że nie przekonamy naszej pociechy do jazdy. Jednak nie możemy w tym wszystkim zapominać o tym, że od wyglądu, ważniejsze powinny być jego parametry techniczne, jak również to, czy jest wykonany z materiałów dobrej jakości. Dlatego też, każdy rower powinniśmy dokładnie sami obejrzeć, nie kupować go w internecie po obejrzeniu zdjęć.

Jeśli okaże się, że ten, który wizualnie najbardziej się spodobał, będzie słabej jakości, to powinniśmy przekonać dziecko, do roweru, który jakościowo będzie lepszy, nawet jeśli nie będzie miał odpowiednich kolorów. A różne dodatki? Spokojnie można je dokupić osobno, wybierając określony wzór i kolor, więc nawet jeśli rower ich nie ma, to możemy sprawić, aby je miał i żeby dziecko chętniej na nim jeździło.

Co powinno być najważniejsze?

Przede wszystkim podczas kupowania roweru dla dziecka, powinniśmy spojrzeć na jego rozmiar. Czy dziecko jest w stanie dosięgnąć do ziemi i co równie ważne, czy wygodnie dosięga rękoma do kierownicy, czy czasami nie jest ona za daleko i dziecko nie będzie zmuszone jechać praktycznie na leżąco. Jeżeli okaże się, że wielkością rower jest idealny, musimy zwrócić uwagę na jego wagę. Oczywiście, dziecko samo nie będzie go nosiło, ale jednak im lżejszy będzie dany rower, tym łatwiej będzie się nim jechało, tym łatwiej będzie się podjeżdżało pod krawężniki i co również bardzo ważne, w razie gdyby dziecko się przewróciło i zostało nim przyduszone, bez problemów będzie w stanie samo go unieść. Jeśli wielkość i waga nam odpowiadają, to warto poświęcić też trochę czasu, aby sprawdzić jak działają przerzutki i hamulce. Czy wszystko chodzi bez problemów, lekko, tak aby dziecko samo mogło je przerzucać? Jeśli tak, to nie ma się nad czym zastanawiać, tylko trzeba kupić taki rower. Jeżeli planujemy kupić rower dla dziecka, to warto na zakupy wybrać się razem z samym zainteresowanym.

Wówczas będziemy mogli przymierzyć rower do przyszłego właściciela i sprawdzić, czy na pewno wygodnie będzie mu się jeździło.

bricks-bits.com.pl © 2019 | Newsphere by AF themes.