Rodzaje nożyc gilotynowych i ich wyposażenie

Podstawową maszyną z kategorii narzędzi gilotynowych są ręczne nożyce gilotynowe. Ich specjalna konstrukcja umożliwia cięcie blach, nawet stosunkowo grubych, bez potrzeby użycia zbyt dużej siły. To ważne ze względu na ręczną obsługę maszyny. Gilotyny mechaniczne są także proste w obsłudze dzięki nieskomplikowanej konstrukcji całego urządzenia. Gwarantują konieczną precyzję cięcia. Najwyżej zaś w rankingu znajdują się nożyce gilotynowe hydrauliczne.

Podstawowe wyposażenie nożyc gilotynowych Na rynku dostępne są nożyce gilotynowe różnego typu. Mają one różne wyposażenie, zależnie od typu i marki. Do standardu przykładowych nożyc hydraulicznych należy komplet noży, trzy suporty przednie oraz podstawowe, kulowe prowadzenie blachy na maszynowym stole. Na przednim zderzaku znajduje się dokładna miara, a zderzak tylny jest napędzany elektrycznym silnikiem. Normą jest także odczyt cyfrowy pozycji zderzaka. Z tyłu maszyny oraz po bokach znajdują się konieczne osłony bezpieczeństwa.

Podstawą jest również nożny wyłącznik. Poza tym maszyna może mieć znacznie szersze wyposażenie, o czym wspomnieliśmy już wcześniej. Narzędzia gilotynowe na rynku Na rynku istnieje kilka przodujących marek, oferujących nożyce gilotynowe każdego typu. Można także zakupić je na rynku wtórnym. Ze względu na stosunkowo dużą wytrzymałość na eksploatację i ogólną solidność budowy. Poza tym można wyszukać maszynę nieużywaną, ale z rynku wtórnego.

Dzięki temu możemy sporo zyskać na obniżce ceny w stosunku do cen producenta.

bricks-bits.com.pl © 2019 | Newsphere by AF themes.