Precyzyjne gięcie blachy

Gięcie blachy to nic innego jak proces formowania jej płaskich części, które wykonuje się w dość skomplikowanym procesie technologicznym bezpośrednio po jej cięciu. Przedmiot z blachy, który zamierzamy obrabiać należy w tym celu położyć na matrycy w kształcie przypominającej literę V. Specjalne narzędzie tłoczące wpycha blachę we wgłębienie zginając ją pod wymaganym katem. Różne rodzaje gięcia blachy Najczęściej oferowane są dwa rodzaje gięcia blachy. 3-punktowe oraz powietrzne.

Gięcie blachy 3-punktowe tym się różni od powietrznego, że wciska obrabiany przedmiot, a ułożony na matrycy, aż do jej dna. Nazwa gięcia 3-punktowego bierze się stąd, że gięta blacha znajduje 3 punkty podparcia: dno matrycy oraz jej krawędzie. Ponieważ głębokość matrycy jest regulowana, to możliwe jest gięcie blachy pod różnym kątem i to z doskonałą precyzją. Natomiast tak zwane gięcie blachy powietrzne polega na tym, że zginana blacha opiera się jedynie na dwóch krawędziach matrycy. Ułatwia to gięcie blachy pod różnym kątem bez konieczności wymiany narzędzi.

Precyzja w gięciu blachy Gięcie blachy jest związane z niezwykle precyzyjną technologią skonstruowanych do tego celu, nowoczesnych maszyn. Muszą one działać zgodnie z założeniami. Osiągnięcie wymaganego kąta wygięcia to najważniejsze zadanie, gdy chodzi nam o profesjonalne gięcie blachy. Choć delikatne odchylenia są nie do uniknięcia, maszyny są tak skonstruowane, by rozkładać nacisk równomiernie na całej długości gięcia. Dzięki temu wspomniane odchylenia są rzeczywiście minimalne.

bricks-bits.com.pl © 2019 | Newsphere by AF themes.