Ochłodzić się przy pomocy aluminium

Do tej pory w samochodach głównie stosowało się chłodnice miedziane, są one bardzo wytrzymałe, jednocześnie zapewniając szybką wymianę ciepła, jednak coraz więcej najnowszych modeli ma na stanie chłodnice aluminiowe.

Chłodnice wytwarzane z wysokiej jakości aluminium, bez elementów sztucznych, czy gumowych, to tak zwana „górna półka” wśród najnowszych modeli samochodów.

Montowane są również w autach sportowych, a ich – niestety – wysoka cena wynika przede wszystkim z tego, że do produkcji chłodnic aluminiowych wykorzystywane są materiały bardzo wysokiej jakości.

Specjaliści twierdzą również, że aluminium rozprasza ciepło w znacznie większym stopniu, niż urządzenia wykonane z innych metali.

Exeller Jako producent rozcieńczalników stawiamy na jakość naszych rozcieńczalników.

Plusem aluminium jest również jego plastyczność, taka chłodnica jest zbudowana dużo lepiej, niż inne modele, a przed swoje właściwości termicznie ułatwia wymianę ciepła, a ponad to jest bardziej odporna na korozję i urazy zewnętrzne, przez co dłużej pojeździmy nowym autem bez konieczności szybkiego udania się do mechanika.

bricks-bits.com.pl © 2019 | Newsphere by AF themes.