Narzędzia gilotynowe – podstawowe informacje

Nawet jeśli wydaje Ci się, że z gilotynami do cięcia nie miałeś nigdy nic wspólnego, najpewniej jesteś w błędzie. A to dlatego, że narzędzia gilotynowe spotkać można nie tylko w fabrykach i zakładach przemysłowych, ale także zwykłych urzędach i biurach każdego zakładu pracy, firmy czy przedsiębiorstwa. Najpopularniejsze narzędzia gilotynowe to znane powszechnie narzędzie do cięcia plików papierów po linii prostej.

nano film Kurtyny ppoż zapewnią Ci spokój i bezpieczeństwo https://modo24.pl/c/34/regaly-modulowe.html

Ale to jedynie jedna z wielu możliwości. Szczególnie interesujące nas tu urządzenie to narzędzie do cięcia arkuszy blachy – również w prostej linii. Konstrukcja tych urządzeń – choć ich przeznaczenie wydaje się skrajnie różne – jest analogiczna.

Nożyce gilotynowe do cięcia blachy Podstawą są dwa przylegające do siebie noże, które ułożone są względem siebie z niewielkim kątem nachylenia. Dzięki temu, że przecinanie materiału odbywa się stopniowo, minimalizowana jest ilość siły potrzebnej do wykonania precyzyjnego cięcia. Narzędzie do cięcia blachy nazywamy właśnie nożycami gilotynowymi.

Narzędzie gilotynowe o różnych możliwościach Narzędzia gilotynowe wykorzystywane są zarówno w mniejszych firmach, jak i w przemyśle ciężkim. Mamy tu do czynienia z dwoma podstawowymi typami maszyn. Takimi, które są uniwersalne dzięki możliwościom zmiany ustawień noży tnących oraz ich odległości od siebie.

Pozwala to na cięcie arkuszy blach różnej grubości. Drugim typem są maszyny dostosowane do cięcia blach konkretnej grubości. Narzędzia gilotynowe tego typu są niewątpliwie jeszcze bardziej precyzyjne i niezawodne.

bricks-bits.com.pl © 2019 | Newsphere by AF themes.