Najnowocześniejsze nożyce gilotynowe

Nożyce gilotynowe to precyzyjne w działaniu, ale niezwykle proste w obsłudze i sposobie funkcjonowania urządzenie służące do cięcia plików (z różnych materiałów) w linii prostej. Dzięki swojej konstrukcji odpowiedniej wielkości nożyce gilotynowe potrafią poradzić sobie nawet z arkuszami blachy, tnąc je zgodnie z potrzebami, a nie doprowadzając do odgięć czy deformacji blachy. Urządzenie oparte jest na nożycach, które mają nachylone względem siebie pod niewielkim kątem ostrza, które – nasuwając się pomału, etapami na materiał – tnie go bez potrzeby wykorzystania ogromnej siły (byłoby tak, gdybyśmy chcieli przeciąć blachę na całej linii równocześnie.

Nowoczesne usprawnienia nożyc Na rynku dostępne są gilotyny do cięcia blachy w dwóch odmianach: mechaniczne oraz hydrauliczne. Najważniejsze, by były wykonane przez renomowanych producentów. Współcześnie produkowane nożyce gilotynowe są stosunkowo łatwe w obsłudze dzięki najnowocześniejszym systemom do sterowania.

Poza tym mogą być obsługiwane przez jednego operatora, co ułatwia pracę nad obróbką blachy. Równocześnie gwarantują, że jakość uzyskanej po idealnie precyzyjnym cięciu krawędź będzie bardzo wysokiej jakości. Cięcie różnej grubości materiału Zależnie od wykonywanego zlecenia, ciąć musimy arkusze blachy różnej grubości.

Nie oznacza to jednak konieczności posiadania różnych maszyn. Na szczęście nowoczesne nożyce gilotynowe posiadają opcję zmiany szczeliny między nożycami w gilotynie stosownie do potrzeb, co umożliwia precyzyjne dopasowanie jej do grubości obrabianego materiału.

bricks-bits.com.pl © 2019 | Newsphere by AF themes.