Mamo, chcę mieć czarny pokój!

Nastolatki miewają takie pomysły, od których dorosłym często jeżą się włosy na głowie. Dotyczy to również urządzania własnej sypialni.

Właśnie dlatego powinieneś wraz z dzieckiem dokładnie przeanalizować wszystkie dostępne możliwości, w każdej wskazując argumenty za oraz przeciw. Pomoże to uniknąć nieprzemyślanych decyzji.

Rodzice nastolatków często muszą zmagać się z buntem i zamiłowaniem do wybitnie alternatywnych rozwiązań. Właśnie dlatego gimnazjaliści często marzą o pokoju w bardzo niestandardowym kolorze. Sprawdź zdjęcia w szkle

Czasami pojawia się tutaj czarny lub czerwony, ale także inne, mniej zaskakujące kolory, jednak niekoniecznie zgodne z gustem rodziców. Nie denerwuj się na takie propozycje, ale spokojnie tłumacz swojej latorośli, dlaczego nie może zastosować wybranej kolorystyki w swoim pokoju.

Nawet nastolatek, który uważa się już za prawie dorosłego człowieka, nie zawsze rozumie konsekwencje swoich wyborów. Kiedy wybieracie kolor ścian, bądź gotowy na kompromis! Zamiast czarnych ścian zaproponuj pościel, doniczki czy ramki na zdjęcia w tym kolorze.

Nie chcesz, żeby twoja pociecha mieszkała w czerwonym pokoju? Zastanów się, czy ten kolor będzie wyglądał równie źle, jeśli zastosujesz go tylko na jednej ścianie. Warto też brać pod uwagę pastelowe odcienie wybranej barwy.

bricks-bits.com.pl © 2019 | Newsphere by AF themes.