Kopalnia Węgla Kamiennego Marcel

Emma – to nazwa, która do 1949 roku nosiła Kopalnia Węgla Kamiennego Marcel. Kopalnia mieści się w Radlinie, w województwie śląskim, a założona została w 1858 roku. Nazwę kopalni zmieniono na cześć działacza komunistycznego, którego pseudonim brzmiał właśnie Marce Kopalnia Węgla Kamiennego Marcel wraz z koksownią Radlina należy do największych zakładów przemysłowych w tamtejszym regionie. W 1995 roku Kopalnię Węgla Kamiennego Marcel połączona z Kopalnią Węgla Kamiennego '1 Maja’, co znacznie zwiększyło całkowite wydobycie.

Od 1993 roku Kopalnia Węgla Kamiennego Marcel należy do składu Rudnickiej Spółki Węglowej S.A. Dzisiaj kopalnia zajmuje się wydobywaniem węgla ze złóż znajdujących się w okolicach Radlina, Wodzisławia Śląskiego, Rybnika-Niedobczyce, Mszany oraz Marklowic. Kopalnia skupia się głównie właśnie na złożach w Marklowicach, gdzie znajdują się największe pokłady węgla kamiennego.

Obecnie kopalnia Marcel zatrudnia około 3100 pracowników i spośród wszystkich kopalń, które należą do Kompanii Węglowej przynosi największy zysk.

bricks-bits.com.pl © 2019 | Newsphere by AF themes.