Innowacyjność w fabrykach Tesli

Innowacyjność produkcji samochodów Tesli nie polega na tym, że są one elektryczne. Elektryczne auta znane są bowiem od bardzo dawna. Innowacyjność produkcji Tesli dotyczy parametrów technicznych, które odpowiadają za osiągi, design, funkcjonalność, bezpieczeństwo i zasięg.

Samochody Tesli pomimo tego, że są napędzane silnikami elektrycznymi, mogą konkurować w przyśpieszeniu i osiąganej prędkości z autami wyposażonymi w klasyczne silniki spalinowe. Dodatkowo Tesla opatentowała specjalny układ akumulatorów, które pozwalają na pokonywanie na jednym ładowaniu nawet 500 kilometrów z włączoną klimatyzacją. Tesla może pochwalić się innowacyjnym sposobem produkcji.

Opiera się on na filozofii lean management i łączy w sobie wszystkie składowe procesu produkcji aut. Od projektowania podzespołów i wyglądu auta, poprzez samą produkcję, logistykę i rzeczywisty wpływ informacji zwrotnej od klientów. Auta nie są produkowane na zapas, są produkowane pod ściśle określone zapotrzebowanie.

Taka produkcja wymaga wielkiej elastyczności i nieustannych zmian. Tym właśnie charakteryzuje się innowacja w produkcji i dystrybucji w fabrykach Tesli.

bricks-bits.com.pl © 2019 | Newsphere by AF themes.