Co umieszczać nisko, a co wysoko?

Zaaranżowanie dziecięcego pokoju stawia rodziców przed nie lada logistycznym wyzwaniem. Wymaga wielu przemyśleń: jak urządzić go w taki sposób, żeby odpowiednie sprzęty znalazły się w zasięgu dziecięcych rączek, a niektóre pozostały przed nimi skrzętnie ukryte. Odpowiednie decyzje w tym zakresie mają zagwarantować bezpieczeństwo i wygodę zarówno dzieciom, jak i rodzicom. Nisko powinny znajdować się przede wszystkim zabawki, z których maluch może korzystać samodzielnie. Umieśćmy więc klocki, samochody, lalki czy misie na odpowiednim poziomie.

Jeśli jednak dziecko ma zabawki, które budzą twoje wątpliwości co do bezpieczeństwa ich użytkowania, umieść je na tyle wysoko, by zawsze musiało o nie poprosić. Rodzice często zastanawiają się, czy maluch powinien mieć dostęp do swoich ubranek. Jest to dopuszczalne, ale tylko w pewnym zakresie. W niżej położonych szufladach umieść majtki czy skarpetki, tak, by dziecko samo mogło po nie sięgnąć na twoje polecenie. Ogranicz dostęp szczególnie do specjalnych, eleganckich ubrań, zakładanych tylko na specjalne okazje – maluch może wykorzystywać je do zabawy lub zabrudzić.

Twoja pociecha nie powinna sięgać również do pampersów czy sprzętów higienicznych, z których i tak nie potrafi samodzielnie korzystać.

bricks-bits.com.pl © 2019 | Newsphere by AF themes.