Barwne niebo na miastem

Kiedy nocą obserwuje się niebo nad miastem, to często można dostrzec tam wspaniałe widoki, przypominające trochę zorzę polarną. Niestety, to, co widzimy pozytywnie oceniać można jedynie pod względem estetycznym.

Zanieczyszczone powietrze w połączeniu ze światłami miasta może dawać wspaniałe kompozycje barwne, ale poza tym, nie ma w nim nic dobrego. Im większe miasto, tym bardziej zanieczyszczonym powietrzem się w nim oddycha – taka jest ogólna zasada.

Oczywiście, są również ośrodki miejskie, które są nieco mniejsze, ale z racji tego, że są one również centrami przemysłowymi, poziom zanieczyszczenia jest tam bardzo wysoki. Miejskie powietrze zanieczyszczane jest nie tylko przez kominy fabryk.

Również wydzielane przez samochody spaliny się do tego przyczyniają. Szczególnie starsze modele aut, w których nie ma nowoczesnych filtrów, bardzo szkodzą środowisku.

Miejmy nadzieję, że już w niedalekiej przyszłości niebo nad miastami nie będzie takie kolorowe, ale za to będzie na nim dokładnie widać gwiazdy. https://www.industrialgo.pl/oferty/wynajem/magazyny/mazowieckie

bricks-bits.com.pl © 2019 | Newsphere by AF themes.